SON DAKİKA
Güncel haberler için takipte kalınEditorhaber ile her an yanınızdayızSon dakika haberler buradaGüncel haberler için takipte kalınEditorhaber ile her an yanınızdayızSon dakika haberler burada
Editör Haber
Tüm Haberler →

Konu Arşivi

#Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm etiketiyle işaretlenmiş arşiv içerikleri.

Sayfa 3

Toplam İçerik

118

Son Güncelleme

7 saat önce

Kullanım

Etiket akışı

Arşiv

Tüm Etiket İçerikleri

24 içerik listeleniyor

Bornova'nın Kalbine Modern Dokunuş: Eşki Çalışmaları Denetledi
Gündem·2 dk okuma

Bornova'nın Kalbine Modern Dokunuş: Eşki Çalışmaları Denetledi

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, ilçenin kalbindeki Kazım Dirik ve Erzene mahallelerinde süren kapsamlı yol, kaldırım ve altyapı düzenlemelerini yerinde denetledi. Eşki, eski sanayi alanlarının modern yaşam alanlarına dönüştüğünü belirterek, vatandaşların beklentileri doğrultusunda Bornova merkezini daha konforlu hale getirdiklerini ifade etti.

Mustafa Can
17 Ağustos Depremi'nden 'Dirençli Şehir Kocaeli'ye Uzanan Güçlü Dönüşüm
Gündem·3 dk okuma

17 Ağustos Depremi'nden 'Dirençli Şehir Kocaeli'ye Uzanan Güçlü Dönüşüm

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Gölcük, Kocaeli için büyük bir yıkımın yanı sıra yeniden ayağa kalkma mücadelesinin de başlangıcı oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu acı tecrübeden ders çıkararak kentsel dönüşümden afet eğitimlerine kadar birçok alanda 'Dirençli Şehir Kocaeli' vizyonunu hayata geçirdi.

Mustafa Can
Balıkesir Gönen'de Depreme Dirençli Kent İçin Yapı Envanteri Tamamlandı
Gündem·2 dk okuma

Balıkesir Gönen'de Depreme Dirençli Kent İçin Yapı Envanteri Tamamlandı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, olası depremlere karşı daha güvenli bir kent hedefiyle Gönen'de önemli bir adım attı. Balıkesir Yapı Envanter Sistemi (BAYES) Projesi kapsamında ilçe merkezindeki yapı envanteri çalışmaları başarıyla tamamlandı. Bu kapsamlı çalışma, Gönen'in yapı stoğunu mercek altına alarak deprem riskli bölgelerin ve kentsel dönüşüm önceliklerinin belirlenmesinde yol haritası oluşturacak.

Mustafa Can
Kocaeli Büyükşehir'den Deprem Güvenliği İçin Bilimsel Hamle
Kocaeli·3 dk okuma

Kocaeli Büyükşehir'den Deprem Güvenliği İçin Bilimsel Hamle

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem risklerine karşı dirençli bir kent inşa etme hedefiyle Gebze ve Darıca'da geniş kapsamlı mikrobölgeleme çalışmalarına start verdi. Yaklaşık 8 bin 700 hektarlık alanda yürütülecek bu bilimsel analizler, ilçelerin zemin yapısını detaylandırarak güvenli şehirleşme ve planlama çalışmalarına ışık tutacak.

Mustafa Can
Sağlık-Sen Şırnak'tan 'Terörsüz Türkiye' Vurgusu: Göç Edenler Geri Dönüyor
Gündem·3 dk okuma

Sağlık-Sen Şırnak'tan 'Terörsüz Türkiye' Vurgusu: Göç Edenler Geri Dönüyor

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabğatullah Anmal, TBMM'de kabul edilen yeni yasa teklifi ve 'Terörsüz Türkiye' sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Anmal, geçmişte yoğun göç veren Şırnak'ın artık göç alan bir şehir konumuna yükseldiğini ve devlet aklının kararlılığını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Mustafa Can
Melikgazi Kentsel Dönüşümde Rekor Kırıyor: 11 Farklı Noktada Çalışma
Gündem·2 dk okuma

Melikgazi Kentsel Dönüşümde Rekor Kırıyor: 11 Farklı Noktada Çalışma

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçeyi modern ve dayanıklı yaşam alanlarıyla donatmak için 11 farklı bölgede eş zamanlı kentsel dönüşüm projesi yürütüyor. Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt 2. Etap çalışmalarını inceleyerek, 3. etap için de müjde verdi.

Mustafa Can
Dirençli Şehirler Zirvesi Kahramanmaraş'ta: Yeniden İnşa Süreci Masaya Yatırıldı
Gündem·3 dk okuma

Dirençli Şehirler Zirvesi Kahramanmaraş'ta: Yeniden İnşa Süreci Masaya Yatırıldı

Afetlere karşı daha dirençli kentler inşa etme hedefiyle TürkMedya tarafından düzenlenen Dirençli Şehirler Zirvesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla Kahramanmaraş'ta yapıldı. Zirvede, deprem bölgesindeki yeniden inşa süreci, kentsel dönüşüm ve Kahramanmaraş'ın geleceği ele alındı.

Mustafa Can
Erdoğan'dan İstanbul İçin Yapı Stokunu Güçlendirme Vurgusu: "Milli Güvenlik Sorunu"
Gündem·3 dk okuma

Erdoğan'dan İstanbul İçin Yapı Stokunu Güçlendirme Vurgusu: "Milli Güvenlik Sorunu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un kentsel dönüşüm sorununa dikkat çekti. Çarpık kentleşmenin bir milli güvenlik meselesi olduğunu belirterek, yapı stokunun güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, AK Parti'nin üye sayısındaki artışa ve terörle mücadeledeki kararlılığına değindi.

Mustafa Can
Eskişehir Gündoğdu Parkı: Kentsel Dönüşümde Yeşil Nefes
Gündem·2 dk okuma

Eskişehir Gündoğdu Parkı: Kentsel Dönüşümde Yeşil Nefes

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Gündoğdu Mahallesi'nde yapımı süren park alanında incelemelerde bulundu. Kentsel dönüşüm projelerini yeşil alanlarla destekleyen Büyükşehir Belediyesi, bölgeye modern donatılarla donatılmış yeni bir yaşam alanı kazandırıyor. Park, mahallenin dönüşüm hikayesini de yansıtacak.

Mustafa Can
Karabağlar Kentsel Dönüşümünde Tarihi Adım: İlk İmzalar Atıldı
Gündem·3 dk okuma

Karabağlar Kentsel Dönüşümünde Tarihi Adım: İlk İmzalar Atıldı

İzmir Karabağlar'da uzun süredir beklenen kentsel dönüşüm projesinde önemli bir aşama kaydedildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkisiyle Karabağlar Belediyesi'nin yürüttüğü Osman Aksüner Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nde, uzlaşma sağlanan hak sahipleri ilk imzalarını attı.

Mustafa Can
Karabağlar Kentsel Dönüşümünde İlk İmzalar Atıldı: Yeni Yaşam Başlıyor
Gündem·3 dk okuma

Karabağlar Kentsel Dönüşümünde İlk İmzalar Atıldı: Yeni Yaşam Başlıyor

İzmir Karabağlar'da yıllardır beklenen kentsel dönüşüm projesinde önemli bir adım atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetkilendirmesiyle Karabağlar Belediyesi tarafından yürütülen Osman Aksüner Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nde uzlaşma sağlanan hak sahipleriyle ilk imza töreni gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Helil Kınay, projenin sadece binaları değil, yaşamı dönüştüreceğini vurguladı.

Mustafa Can
Konya Ağır Bakım'da Tarihi Taşınma Başladı: Şehir Merkezine Yeni Nefes Alanı Geliyor
Gündem·2 dk okuma

Konya Ağır Bakım'da Tarihi Taşınma Başladı: Şehir Merkezine Yeni Nefes Alanı Geliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen Ağır Bakım Kentsel Dönüşüm Projesi'nde önemli bir eşik aşıldı. Kamuoyunda 'Ağır Bakım' olarak bilinen 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü, devasa bir operasyonla yeni ve modern tesisine taşınmaya başladı. Bu taşınma, Konya'nın şehir merkezine büyük bir yeşil alan ve sosyal donatı kazandıracak.

Mustafa Can
Konya Ağır Bakım'da Büyük Taşınma Başladı: Başkan Altay'dan Tarihi Açıklama
Gündem·2 dk okuma

Konya Ağır Bakım'da Büyük Taşınma Başladı: Başkan Altay'dan Tarihi Açıklama

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kamuoyunda 'Ağır Bakım' olarak bilinen alandaki 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen modern yeni tesisine taşınmaya başladığını duyurdu. Bu büyük taşınma, Konya tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birinin önemli bir aşaması olarak kayıtlara geçti.

Mustafa Can
İzmir'de Kaçak Yapıya Geçit Yok: Gaziemir'de Yıkım Tamamlandı
Gündem·2 dk okuma

İzmir'de Kaçak Yapıya Geçit Yok: Gaziemir'de Yıkım Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir Aktepe ve Emrez Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi alanında yer alan, imar mevzuatına aykırı ve ruhsatsız bir yapının yıkımını başarıyla tamamladı. İki gün süren operasyonda, çevre sağlığı ve güvenlik önlemleri titizlikle uygulandı.

Mustafa Can
İnegöl Turgutalp Kentsel Dönüşüm Projesi Hız Kesmiyor
Gündem·2 dk okuma

İnegöl Turgutalp Kentsel Dönüşüm Projesi Hız Kesmiyor

İnegöl Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen Turgutalp Kentsel Dönüşüm Projesi, şehrin ilk yerinde dönüşüm uygulaması olma özelliğini taşıyor. Projede etaplar eş zamanlı olarak ilerlerken, vatandaşlar daha modern ve güvenli yaşam alanlarına kavuşmayı bekliyor.

Mustafa Can
Diyarbakır Muradiye'de Metruk Binalar Yıkılıyor: Güvenli Yaşam Alanları Hedefi
Gündem·2 dk okuma

Diyarbakır Muradiye'de Metruk Binalar Yıkılıyor: Güvenli Yaşam Alanları Hedefi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi, Muradiye Mahallesi'nde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapıların yıkımına hız verdi. Uzun süredir kullanılmayan bu binalar, hem asayiş hem de çevre sağlığı açısından risk oluşturuyordu. Çalışmalarla daha güvenli yaşam alanları hedefleniyor.

Mustafa Can

Destekçilerimiz